Oprócz rozwijania nowych produktów w postaci wysokoobrotowych sprężarek wirnikowych przeznaczonych do pracy w układach chłodniczych i pompach ciepła, specjalizujemy się w projektowaniu, analizie, optymalizacji i badaniach urządzeń przepływowych zarówno małoskalowych jak i przemysłowych oraz przeznaczonych do dużej energetyki.
Nasi inżynierowie posiadają bogate doświadczenie w takich dziedzinach jak mechanika płynów, wymiana ciepła, dynamika maszyn i wytrzymałość materiałów. Ponadto, jako grupa tworząca przez wiele lat kadrę naukową, mamy szerokie kontakty w polskich i zagranicznych uczelniach oraz instytutach badawczych. Kontakty te są dodatkowym rozszerzeniem naszych kompetencji.
Jesteśmy w stanie opracować sprężarkę lub urządzenie ekspansyjne – turbinę skrojone pod indywidualne zastosowanie tak, aby optymalnie wpisywała się parametrami pracy i osiągami w dany proces technologiczny. W przypadku dodatkowych pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu!
Oferujemy usługi inżynierskie związane z energetyką cieplną, diagnostyką maszyn, analizą przepływową itd., np.:
Jesteśmy w stanie opracować wysokoobrotową maszynę wirnikową skrojoną pod potrzeby użytkownika i dla narzuconych parametrów (np. ciśnienie i temperatura pary na wlocie, ciśnienie wylotowe, strumień masy). Proces budowy nowej maszyny prowadzimy kompleksowo – od opracowania konstrukcji poprzez wykonanie i przeprowadzenie testów (chyba, że Klient będzie miał inne wymagania).
Przy opracowaniu nowej maszyny istotne jest precyzyjne zrozumienie potrzeb klienta (np. czy maszyna ma być zoptymalizowana pod kątem sprawności, czy jest przeznaczona do pracy ciągłej, czy potrzebny jest zdalny monitoring itp.)
Po określeniu dokładnych oczekiwań klienta przystępujemy do projektowania maszyny, zaczynając z reguły od części przepływowej. Kolejno, analizujemy dynamikę układu wirującego, przygotowujemy projekt złożeniowy oraz dokumentację wykonawczą. Następnym etapem jest zlecenie produkcji części i montaż maszyny.
Nawet, jeśli produkujemy maszynę na bazie już istniejącej dokumentacji (np. kolejny egzemplarz), konieczne jest przeprowadzenie testów ruchowych, co jest de facto składową kontroli jakości.
Po przeprowadzeniu testów ruchowych maszyna jest gotowa do instalacji w warunkach operacyjnych. Tę czynność przeprowadzamy wraz z klientem w taki sposób, aby zweryfikować osiągi urządzenia oraz nie zaburzyć ew. procesu.